Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SUM-SIM Region 2012 (25m)    Utskriftsdatum  11 november 2012   
  Tävlingsort      Utskriftstid  19:13   
  Arrangör  SSF/Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 november 2012         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Podéus  1997  14  715  29.40  1:03.64  1:38.99    2:15.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  11  607  31.02  1:06.77  1:43.88    2:22.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ebba Stillman  1996  10  593  31.41  1:07.20  1:44.83    2:23.80   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Stina Victoria Nordberg  1996  502  31.39  1:09.20  1:49.70    2:32.00   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Emelia Karlsson  1997  464  33.57  1:11.86  1:53.04    2:35.97   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Johanna Johnsson  1997  455  33.76  1:12.65  1:54.16    2:37.08   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
Erika Settland  1996  444  32.31  1:11.45  1:54.35    2:38.37   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Emma Johansson  1997  381  35.19  1:17.18  2:01.94    2:46.67   
  Nässjö SLS                   
                     
Sara Rasmussen  1997  371  35.11  1:16.14  2:01.58    2:48.04   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
10  Karin Åström  1997  358  36.16  1:19.08  2:04.39    2:50.06   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Ellen Thor  1997              DSQ   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Forsgren  1996  14  600  28.88  1:01.57  1:40.44    2:10.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Carl Norlander  1997  11  591  28.58  1:01.63  1:41.06    2:11.14   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Daniel Forndal  1997  10  587  29.44  1:03.12  1:41.57    2:11.46   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Henry Kerman  1997  533  28.77  1:03.12  1:43.14    2:15.78   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
David Larsson  1996  522  29.56  1:04.89  1:44.70    2:16.72   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Oskar Renåker  1996  483  29.89  1:05.94  1:46.42    2:20.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Oskar Gannholm-Johansson  1996  480  28.71  1:05.09  1:48.44    2:20.57   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alexander Frost  1997  469  27.91  1:06.15  1:49.71    2:21.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Daniel Olsson  1996  467  29.84  1:05.34  1:50.34    2:21.92   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
10  Oskar Johnsson  1996  451  30.52  1:08.10  1:49.95    2:23.54   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Axel Podéus  1997  441  31.58  1:09.17  1:51.31    2:24.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Mattias Evaldsson  1997  437  30.68  1:06.79  1:51.58    2:25.04   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
13  Jakob Clemedtson  1996    432  29.20  1:07.05  1:52.30    2:25.57   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Anton Karlsson  1997    424  31.28  1:09.02  1:52.27    2:26.48   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Kristoffer Loo  1997    411  31.99  1:09.41  1:55.08    2:28.09   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
16  William Myrlander  1997    409  31.29  1:10.50  1:53.29    2:28.28   
  Nässjö SLS                   
                     
17  Robin Fröstberg  1996    402  31.27  1:12.31  1:52.94    2:29.14   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
18  Oscar Sjöblad  1997    373  28.85  1:06.52  1:55.48    2:32.86   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
19  Alexander Lundgren  1997    343  33.55  1:14.21  2:01.65    2:37.30   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
20  Sean Jentz  1996    304  33.59  1:18.01  2:07.91    2:43.72   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
21  Edwin Ekberg  1997    261  36.20  1:22.01  2:08.83    2:52.33   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Marcus Ottosson  1997              DSQ   
  Växjö Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Miranda Arvidsson  1998  14  625  30.29  1:02.57  1:36.11    2:10.03   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Linnea Wranå  1998  11  600  30.67  1:04.30  1:38.37    2:11.81   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Issabella Hong  1998  10  588  30.97  1:04.66  1:38.82    2:12.69   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Elin Elm  1998  587  30.43  1:03.98  1:38.65    2:12.77   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Klara Thormalm  1998  505  30.42  1:06.68  1:43.22    2:19.63   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Erika Rönnbäck  1998  501  32.15  1:07.25  1:43.91    2:20.00   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Emma Magnusson  1998  500  32.16  1:07.23  1:44.58    2:20.06   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Nilla Atzmannstorfer  1998  441  33.50  1:10.95  1:49.57    2:26.09   
  Nässjö SLS                   
                     
Ebba Nyman  1998  427  32.30  1:09.83  1:49.13    2:27.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Thilde Palmqvist  1998  392  32.76  1:10.77  1:50.92    2:31.91   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
11  Ebba Petersson  1998  386  34.52  1:13.60  1:53.99    2:32.72   
  Växjö Simsällskap                   
                     
12  Cajsa Ljunggren  1998  385  33.59  1:12.09  1:52.42    2:32.87   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
13  Fanny Elingfors  1998    382  34.70  1:13.79  1:54.72    2:33.26   
  Växjö Simsällskap                   
                     
14  Malin Jonsson  1998    379  34.03  1:13.22  1:54.24    2:33.66   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
15  Maria Björnberg  1998    332  35.66  1:16.26  1:58.07    2:40.47   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
16  Emma Juneskog  1998    330  36.58  1:17.63  2:00.26    2:40.84   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
17  Annie Johansson  1998    314  35.82  1:16.55  2:00.25    2:43.50   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
18  Emma Axelsson  1998    314  36.72  1:19.08  2:03.15    2:43.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Klara Wiklundh  1998    314  36.40  1:17.39  2:00.59    2:43.61   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
20  Malin Engström  1998    308  35.82  1:17.48  2:00.80    2:44.54   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
21  Ellen Ullman  1998    261  38.38  1:23.09  2:08.72    2:53.87   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS                   
                     
Alice Müllern  1998              DNS   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Jennifer Goding  1998              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Carl Norlander  1997  14  621  1:03.60  2:11.28  3:18.80  4:25.77  16:36.35   
  Linköpings Allmänna SS        5:32.63  6:39.60  7:46.84  8:53.42     
          10:00.51  11:06.63  12:13.29  13:20.47     
          14:27.19  15:33.94         
                     
Rasmus Nieminen  1997  11  621  1:03.50  2:10.85  3:18.21  4:25.43  16:36.38   
  Motala Simsällskap        5:32.40  6:39.91  7:46.86  8:53.83     
          10:00.15  11:06.86  12:13.32  13:20.46     
          14:27.38  15:33.73         
                     
Daniel Forndal  1997  10  598  1:03.46  2:10.37  3:17.80  4:24.71  16:49.28   
  Jönköpings Simsällskap        5:31.70  6:38.81  7:46.57  8:53.81     
          10:01.76  11:10.41  12:19.28  13:27.70     
          14:35.60  15:43.52         
                     
Hugo Wiman  1997  498  1:04.96  2:14.36  3:24.09  4:34.78  17:52.45   
  Växjö Simsällskap        5:45.80  6:57.05  8:09.27  9:22.30     
          10:35.40  11:49.12  13:02.86  14:15.70     
          15:28.75  16:42.26         
                     
Samuel Anderzon  1996  447  1:07.22  2:19.50  3:33.38  4:48.05  18:31.99   
  Växjö Simsällskap        6:03.06  7:18.31  8:32.66  9:47.93     
          11:03.03  12:18.50  13:33.44  14:48.61     
          16:02.78  17:17.08         
                     
 
Gren 5, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Pettersson  1996  14  660  29.68  1:02.17  1:35.06    2:07.66   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Alma Thormalm  1996  11  649  29.84  1:02.30  1:35.54    2:08.37   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Linnea Magnusson  1996  10  637  30.38  1:03.26  1:35.88    2:09.21   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Fanny Trollstad  1997  596  29.89  1:03.11  1:37.80    2:12.08   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Sofia Henell  1997  583  30.55  1:04.11  1:38.43    2:13.07   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Hanna Klipic  1996  580  29.82  1:03.33  1:38.41    2:13.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rebecka Winquist  1996  561  30.93  1:05.89  1:41.38    2:14.76   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
Daniela Kindstrand  1997  549  30.09  1:03.91  1:39.72    2:15.75   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Klara Ohlson  1997  538  31.34  1:05.53  1:41.01    2:16.69   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
10  Emelia Karlsson  1997  530  30.79  1:05.05  1:40.89    2:17.39   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
11  Isabell Heiding  1996  523  30.37  1:05.02  1:41.10    2:17.94   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
12  Emelie Gidlöf  1997  518  31.19  1:05.75  1:42.16    2:18.43   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Linnea Waldemarsson  1996    505  31.92  1:07.32  1:43.46    2:19.62   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
14  Erika Settland  1996    501  31.34  1:06.23  1:42.94    2:19.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
15  Helén Lange  1996    492  32.21  1:07.98  1:44.24    2:20.83   
  Växjö Simsällskap                   
                     
16  Anna Grundmark  1997    486  31.79  1:07.41  1:44.40    2:21.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Therese Wetterlund  1996    474  31.18  1:07.44  1:45.48    2:22.58   
  Växjö Simsällskap                   
                     
18  Malin Johansson  1996    458  32.73  1:09.23  1:46.49    2:24.19   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
19  Elvira Davidsson  1996    453  31.68  1:07.95  1:45.89    2:24.70   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
20  Irma Klipic  1996    452  33.09  1:09.10  1:46.86    2:24.89   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
21  Sofie Jaensson  1997    436  33.61  1:10.99  1:49.13    2:26.62   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
22  Sofie Palm  1996    431  31.68  1:09.04  1:49.04    2:27.18   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
23  Angelica Willstein  1997    431  33.12  1:10.53  1:48.88    2:27.20   
  Växjö Simsällskap                   
                     
24  Märta Westberg  1996    419  32.12  1:08.96  1:48.47    2:28.52   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
25  Ronja Isaksson  1997    377  33.73  1:11.88  1:53.34    2:33.90   
  Motala Simsällskap                   
                     
26  Vilma Adolfsson  1997    363  35.44  1:16.47  1:57.57    2:35.85   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
27  Matilda Elingfors  1996    355  35.07  1:13.98  1:55.69    2:37.03   
  Växjö Simsällskap                   
                     
28  Magdalena Holmefalk  1996    346  36.05  1:16.74  1:58.69    2:38.42   
  Växjö Simsällskap                   
                     
29  Ruth Ljunggren  1996    311  36.13  1:17.52  2:01.61    2:44.09   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
30  Diana Saleh  1997    284  35.86  1:18.23  2:03.45    2:49.03   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Koponen  1999  14  472  1:03.39  2:12.72  3:24.93    4:33.18   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Daniel Jonsson  1999  11  448  1:06.69  2:17.55  3:29.34    4:38.03   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Mattias Grynning  1999  10  418  1:04.84  2:16.83  3:30.52    4:44.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Albert Askmalm  2000  413  1:04.41  2:17.92  3:32.80    4:45.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Jakob Henningsson  1999  390  1:10.21  2:24.58  3:38.71    4:51.25   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Ishak Sabic  1999  390  1:08.76  2:22.68  3:37.24    4:51.30   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Sebastian Runqvist  1999  368  1:07.82  2:24.39  3:42.33    4:56.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
David Kurilenko  1999  362  1:06.43  2:22.56  3:37.32    4:58.65   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
Alexander Löfqvist  1999  359  1:09.16  2:25.62  3:42.32    4:59.25   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
10  Viktor Svan  2000  359  1:09.96  2:25.09  3:42.44    4:59.50   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
11  Oliver Bodin  1999  356  1:06.45  2:22.06  3:39.41    5:00.13   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
12  Simon Linnér  1999  353  1:08.05  2:23.83  3:42.46    5:00.93   
  Motala Simsällskap                   
                     
13  Oliver Tykesson  2000    353  1:11.95  2:28.77  3:45.92    5:01.05   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Tim Lärkfeldt  2000    329  1:09.81  2:28.11  3:47.48    5:08.32   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
15  Carl Friberg  2000    310  1:12.99  2:33.19  3:54.19    5:14.35   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Marcus Holmquist  2000    306  1:11.62  2:32.69  3:55.09    5:15.81   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
17  Alexander Granberg  1999    297  1:09.12  2:29.36  3:54.23    5:18.75   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Toni Nikolic  1999    289  1:12.41  2:35.10  3:58.61    5:21.86   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
19  Jonathan Myrlander  2000    288  1:14.41  2:37.54  4:01.19    5:22.15   
  Nässjö SLS                   
                     
20  Svante Linnér  2000    287  1:16.78  2:39.10  4:01.95    5:22.49   
  Motala Simsällskap                   
                     
21  Johan Bergwall  1999    273  1:16.27  2:40.42  4:05.20    5:27.97   
  Växjö Simsällskap                   
                     
22  Alexander Klingspor  1999    267  1:16.66  2:40.75  4:04.69    5:30.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
23  Jesper Danielsson  2000    248  1:15.31  2:42.71  4:11.03    5:38.55   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
24  Albin Staaf  2000    247  1:20.92  2:47.89  4:14.94    5:39.14   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
25  Gabriel Olastuen  1999    243  1:17.65  2:43.25  4:12.77    5:40.87   
  Växjö Simsällskap                   
                     
26  Simon Viksten  1999    240  1:18.82  2:46.26  4:14.04    5:42.49   
  Växjö Simsällskap                   
                     
27  Victor Castenson  2000    236  1:20.61  2:48.49  4:17.32    5:44.17   
  Nässjö SLS                   
                     
28  Atis Stikáns  1999    231  1:21.41  2:51.45  4:21.58    5:46.54   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
29  Wilhelm Lindqvist  2000    227  1:23.18  2:52.11  4:20.41    5:49.00   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
30  Max Engström  2001    218  1:17.69  2:50.17  4:22.93    5:53.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
31  Garri Svensson  2000    216  1:13.00  2:44.06  4:19.88    5:54.86   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
32  Arvid Nilsson  1999    203  1:19.60  2:52.00  4:27.06    6:02.27   
  Nässjö SLS                   
                     
 
Gren 7, 200m Medley F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Wallberg  1999  14  565  33.23  1:12.75  1:54.98    2:30.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ellen Lindeby  1999  11  497  33.49  1:13.24  2:00.89    2:37.29   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Lovisa Lampi  1999  10  490  34.25  1:13.84  2:01.69    2:38.08   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alma Fransson  1999  479  35.72  1:18.16  2:02.24    2:39.20   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Lova Andersson  2000  461  34.29  1:13.66  2:01.34    2:41.25   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
Sara Thunholm  1999  443  34.97  1:16.40  2:05.77    2:43.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Elise Gidlöf  1999  442  34.24  1:17.58  2:05.71    2:43.62   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Antonia Prior  1999  432  35.00  1:17.14  2:08.95    2:44.87   
  Nässjö SLS                   
                     
Hanna Eriksson  1999  430  34.34  1:16.17  2:07.49    2:45.13   
  Nässjö SLS                   
                     
10  Kajsa Bengtsson  1999  412  35.58  1:20.61  2:08.25    2:47.48   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
11  Erika Åkesson  2000  402  34.97  1:17.74  2:08.41    2:48.79   
  Nässjö SLS                   
                     
12  Liv Widqvist  1999  402  36.15  1:19.61  2:09.34    2:48.82   
  Växjö Simsällskap                   
                     
13  Johanna Gunnarsson  1999    398  35.81  1:17.22  2:09.12    2:49.38   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Elin Ristl  1999    386  39.52  1:23.75  2:12.05    2:51.14   
  Nässjö SLS                   
                     
15  Ellen Carlsson  1999    385  39.81  1:22.15  2:13.75    2:51.33   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
16  Agnes Ljunggren  1999    383  36.45  1:18.63  2:10.44    2:51.61   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
17  Emma Roos  1999    381  36.24  1:23.20  2:14.31    2:51.87   
  Nässjö SLS                   
                     
18  Emma Ivarsson  2000    379  38.73  1:25.13  2:12.09    2:52.19   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
19  Linnéa Sjödahl  2000    370  37.05  1:19.23  2:12.67    2:53.57   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
20  Angelica Stark  1999    370  36.01  1:21.48  2:16.02    2:53.58   
  Nässjö SLS                   
                     
21  Julia Landberg  1999    356  38.80  1:21.59  2:16.62    2:55.83   
  Växjö Simsällskap                   
                     
22  Anna Sjölund  2000    355  36.17  1:22.45  2:14.51    2:55.93   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
23  Josefine Härdelin  2001    352  35.69  1:22.00  2:13.60    2:56.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
24  Lisa Palmqvist  2000    352  40.32  1:27.03  2:15.81    2:56.54   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
25  Vendela Bergdahl  2000    345  36.85  1:22.90  2:16.51    2:57.62   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
26  Andrea Palm  2000    344  39.81  1:26.86  2:18.98    2:57.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
27  Emmy Jämtin  2000    338  40.58  1:24.80  2:17.66    2:58.80   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
28  Alice Arberg  2000    335  39.47  1:25.60  2:18.02    2:59.34   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
29  Emma Sjöberg  2000    325  41.80  1:27.18  2:19.89    3:01.32   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
30  Madeleine Karlsson  2000    311  42.84  1:27.76  2:21.84    3:03.85   
  Motala Simsällskap                   
                     
31  Frida Ljungberg  2000    310  40.00  1:27.24  2:20.91    3:04.18   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
32  Filippa Simonsson  2000    294  40.20  1:28.05  2:26.44    3:07.48   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Bogesten  1997  14  519  34.14  1:11.89  1:51.33    2:30.11   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Henry Kerman  1997  11  499  33.77  1:12.15  1:52.09    2:32.09   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Robin Fröstberg  1996  10  487  34.49  1:13.33  1:53.27    2:33.38   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Gustaf Mild  1997  458  35.22  1:14.86  1:55.75    2:36.57   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Oskar Johnsson  1996  418  35.69  1:16.20  1:58.85    2:41.38   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alfred Roos  1996  401  35.90  1:17.24  2:00.88    2:43.70   
  Nässjö SLS                   
                     
Anton Karlsson  1997  389  36.71  1:18.29  2:01.69    2:45.30   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Edwin Ekberg  1997  326  39.26  1:23.94  2:09.73    2:55.28   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Alexander Lundgren  1997  299  40.15  1:25.52  2:12.91    3:00.44   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
10  Sean Jentz  1996  277  40.96  1:28.20  2:16.95    3:05.04   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lewton  1997  14  629  30.84        1:04.45   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Johanna Pettersson  1996  11  601  31.86        1:05.43   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Alice Ivarsson  1996  10  581  31.73        1:06.20   
  Motala Simsällskap                   
                     
Ebba Stillman  1996  554  32.88        1:07.23   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Johanna Skoglund  1996  477  34.29        1:10.68   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Daniela Kindstrand  1997  475  34.81        1:10.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sofia Henell  1997  473  34.40        1:10.89   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sofie Palm  1996  458  34.15        1:11.63   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Irma Klipic  1996  450  34.04        1:12.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Rebecka Winquist  1996  448  34.63        1:12.19   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
11  Fanny Trollstad  1997  437  35.18        1:12.80   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
12  Tilda Lindgren  1997  432  34.90        1:13.08   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
13  Anna Grundmark  1997    401  36.74        1:14.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Linnea Waldemarsson  1996    375  37.36        1:16.61   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
15  Alexandra Viksten  1996    373  36.80        1:16.75   
  Växjö Simsällskap                   
                     
16  Mathilda Emilsson  1997    359  38.36        1:17.73   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
17  Karin Åström  1997    345  37.88        1:18.71   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
18  Märta Westberg  1996    308  39.28        1:21.82   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
19  Vilma Adolfsson  1997    302  40.42        1:22.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
20  Magdalena Holmefalk  1996    294  40.72        1:23.08   
  Växjö Simsällskap                   
                     
21  Linnea Sterner  1996    272  41.47        1:25.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
22  Ruth Ljunggren  1996    269  41.36        1:25.52   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
23  Diana Saleh  1997    236  42.61        1:29.33   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hampus Lovinge  1998  14  519  28.00        1:00.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hugo Rydberg  1998  11  501  28.59        1:01.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Victor Johansson  1998  10  480  29.09        1:01.90   
  Nässjö SLS                   
                     
Erik Nicklasson  1998  479  29.31        1:01.98   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Filip Grimberg  1998  459  28.81        1:02.84   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Jacob Olsson  1998  408  30.30        1:05.38   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Matthias Sandström-Karlsson  1998  397  30.02        1:05.98   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Calle Lindroth  1998  370  31.19        1:07.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ademir Silic  1998  335  30.58        1:09.77   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
10  Arvid Karlsson  1998  277  33.06        1:14.35   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
11  Daniel Engelson  1998  269  33.37        1:15.09   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Tom Andersson  1998  263  34.99        1:15.69   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Erik Bjärterot  1998    204  36.22        1:22.29   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Andreas Fransson  1998    196  36.77        1:23.53   
  Nässjö SLS                   
                     
15  Dylan Saleh  1998    110  44.82        1:41.19   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Patrik Dennis  1998              DSQ   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 400m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Issabella Hong  1998  14  522  1:12.84  2:35.44  4:11.20    5:24.19   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Elin Elm  1998  11  471  1:12.07  2:38.00  4:19.56    5:35.44   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Erika Rönnbäck  1998  10  436  1:19.47  2:47.34  4:27.21    5:44.34   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Ebba Nyman  1998  412  1:19.37  2:49.37  4:29.51    5:50.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Nilla Atzmannstorfer  1998  379  1:20.55  2:56.65  4:38.14    6:00.66   
  Nässjö SLS                   
                     
Malin Jonsson  1998  333  1:31.63  3:06.48  4:52.34    6:16.78   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Andrea Vestgård  1998  320  1:30.36  3:06.84  4:55.26    6:21.72   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Klara Wiklundh  1998              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Nkk Herrar [1996]  1996  28  527          4:06.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Marcus Forsgren  1996      28.71  1:00.05      1:00.05   
  Oskar Renåker  1996      33.46  1:11.82      2:11.87   
  Alexander Frost  1997      27.07  58.86      3:10.73   
  David Josefsson  1997      26.23  55.79      4:06.52   
                     
Lass Herrar [1996]  1996  22  518          4:07.98   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Daniel Olsson  1996      30.32  1:04.11      1:04.11   
  Oskar Johnsson  1996      33.59  1:12.06      2:16.17   
  Carl Norlander  1997      27.32  59.30      3:15.47   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      24.56  52.51      4:07.98   
                     
Anderstorp Herrar [1997]  1997  20  511          4:09.13   
  Anderstorps Simsällskap                   
  Markus Malm  1997      29.91  1:02.58      1:02.58   
  Alexander Bogesten  1997      32.69  1:09.51      2:12.09   
  Henry Kerman  1997      27.44  59.81      3:11.90   
  Gustaf Mild  1997      26.74  57.23      4:09.13   
                     
Kalmar Sim Herrar [1996]  1996  18  467          4:16.75   
  Kalmar Simsällskap                   
  Mattias Evaldsson  1997      30.91  1:03.94      1:03.94   
  Robin Fröstberg  1996      32.59  1:10.64      2:14.58   
  Jacob Olsson  1998      30.23  1:05.11      3:19.69   
  Kristoffer Loo  1997      27.31  57.06      4:16.75   
                     
Växjö SS Herrar [1996]  1996  16  398          4:30.67   
  Växjö Simsällskap                   
  Daniel Jonsson  1999      32.13  1:07.64      1:07.64   
  Samuel Anderzon  1996      36.31  1:20.45      2:28.09   
  Marcus Ottosson  1997      30.10  1:04.63      3:32.72   
  Hugo Wiman  1997      27.33  57.95      4:30.67   
                     
Nässjö SLS Herrar Lag 1  1998  14  331          4:47.86   
  Nässjö SLS                   
  Oskar Hegmegi  2001      38.17  1:20.32      1:20.32   
  Alfred Roos  1996      32.84  1:11.81      2:32.13   
  William Myrlander  1997      30.27  1:08.15      3:40.28   
  Markus Ribe  1997      30.70  1:07.58      4:47.86   
                     
Jönköpings SS Lag 1  1997              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap                   
  David Larsson  1996      31.26  1:04.06      1:04.06   
                     
 
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Nkk Damer [1996]  1996  28  653          3:59.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      28.59  58.82      58.82   
  Sara Wallberg  1999      30.03  1:02.53      2:01.35   
  Elin Podéus  1997      27.95  58.72      3:00.07   
  Hanna Klipic  1996      28.18  59.92      3:59.99   
                     
Jönköpings SS Lag 1  1996  22  632          4:02.66   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Emelia Karlsson  1997      29.84  1:02.12      1:02.12   
  Alma Thormalm  1996      27.33  57.83      1:59.95   
  Stina Victoria Nordberg  1996      28.63  59.99      2:59.94   
  Alice Müllern  1998      29.40  1:02.72      4:02.66   
                     
Lass Damer [1996] Lag1  1996  20  624          4:03.73   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Linnea Magnusson  1996      28.61  1:00.28      1:00.28   
  Sofia Henell  1997      28.93  1:01.01      2:01.29   
  Daniela Kindstrand  1997      28.85  1:00.34      3:01.63   
  Erika Settland  1996      29.21  1:02.10      4:03.73   
                     
Kalmar Sim Damer [1996]  1996  18  623          4:03.81   
  Kalmar Simsällskap                   
  Tilda Lindgren  1997      29.64  1:02.08      1:02.08   
  Klara Ohlson  1997      29.36  1:00.97      2:03.05   
  Isabell Heiding  1996      29.09  1:02.21      3:05.26   
  Josefin Lewton  1997      27.56  58.55      4:03.81   
                     
Värnamo SS Damer  1996  16  623          4:03.82   
  Värnamo Simsällskap                   
  Fanny Trollstad  1997      28.90  1:00.31      1:00.31   
  Johanna Pettersson  1996      27.78  58.25      1:58.56   
  Linnea Waldemarsson  1996      29.74  1:02.23      3:00.79   
  Elvira Davidsson  1996      29.29  1:03.03      4:03.82   
                     
Motala SS Damer [1996]  1996  14  580          4:09.72   
  Motala Simsällskap                   
  Alice Ivarsson  1996      28.43  59.34      59.34   
  Ellen Thor  1997      28.89  1:01.78      2:01.12   
  Sofia Zand  1997      29.46  1:03.16      3:04.28   
  Ronja Isaksson  1997      30.35  1:05.44      4:09.72   
                     
Växjö SS Damer [1996]  1996  12  544          4:15.12   
  Växjö Simsällskap                   
  Helén Lange  1996      30.87  1:04.81      1:04.81   
  Malin Homman  1999      29.90  1:03.62      2:08.43   
  Therese Wetterlund  1996      30.23  1:04.75      3:13.18   
  Ebba Stillman  1996      29.50  1:01.94      4:15.12   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 2  1998  10  498          4:22.62   
  Kalmar Simsällskap                   
  Sara Rasmussen  1997      30.72  1:04.03      1:04.03   
  Sofie Jaensson  1997      31.26  1:06.29      2:10.32   
  Jenny Sjölund  1996      30.33  1:06.12      3:16.44   
  Malin Johansson  1996      31.47  1:06.18      4:22.62   
                     
Värnamo SS Damer 2  1999  426          4:36.71   
  Värnamo Simsällskap                   
  Karin Åström  1997      32.19  1:07.49      1:07.49   
  Kajsa Bengtsson  1999      30.78  1:05.79      2:13.28   
  Wilma Rönnäng  1998      31.93  1:07.72      3:21.00   
  Frida Enoksson  1999      36.39  1:15.71      4:36.71   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Norlander  1997  14  572  29.02  1:02.08  1:36.40    2:11.46   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Markus Malm  1997  11  535  29.81  1:02.92  1:37.50    2:14.42   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
David Larsson  1996  10  529  29.90  1:04.06  1:39.19    2:14.90   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Henry Kerman  1997  503  30.26  1:05.15  1:41.67    2:17.18   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Alexander Frost  1997  494  29.77  1:04.55  1:40.84    2:17.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Oskar Renåker  1996  494  30.41  1:05.29  1:41.08    2:18.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Jakob Clemedtson  1996  477  29.78  1:04.70  1:41.84    2:19.64   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Gustaf Mild  1997  397  32.27  1:09.96  1:49.14    2:28.42   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Alexander Lundgren  1997  371  33.25  1:12.09  1:52.12    2:31.88   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Podéus  1997  14  672  29.15  1:05.54  1:48.06    2:22.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Johanna Pettersson  1996  11  648  30.61  1:06.62  1:51.35    2:23.99   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Alma Thormalm  1996  10  645  30.47  1:08.03  1:49.82    2:24.22   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Alice Ivarsson  1996  641  30.75  1:06.38  1:50.51    2:24.54   
  Motala Simsällskap                   
                     
Stina Victoria Nordberg  1996  626  31.53  1:10.45  1:52.03    2:25.66   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Josefin Lewton  1997  569  32.68  1:09.25  1:56.02    2:30.36   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Rebecka Winquist  1996  563  31.49  1:11.10  1:56.55    2:30.86   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
Ebba Stillman  1996  558  31.08  1:08.73  1:55.43    2:31.36   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Sofia Henell  1997  550  32.42  1:11.19  1:56.84    2:32.10   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
10  Linnea Magnusson  1996  537  34.08  1:14.22  1:59.00    2:33.28   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Emelia Karlsson  1997  534  32.98  1:10.83  1:58.18    2:33.61   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
12  Ellen Thor  1997  516  31.54  1:13.55  1:59.07    2:35.38   
  Motala Simsällskap                   
                     
13  Erika Settland  1996    507  32.38  1:14.45  1:59.51    2:36.29   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Hanna Klipic  1996    504  32.21  1:13.59  2:01.01    2:36.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Emelie Gidlöf  1997    504  35.52  1:17.97  2:00.47    2:36.59   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Helén Lange  1996    500  32.96  1:12.39  2:00.54    2:36.98   
  Växjö Simsällskap                   
                     
17  Sara Rasmussen  1997    484  33.62  1:14.96  2:01.91    2:38.73   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
18  Jenny Sjölund  1996    480  33.36  1:12.88  2:00.89    2:39.19   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
19  Anna Grundmark  1997    469  32.98  1:13.65  2:02.22    2:40.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
20  Linnea Waldemarsson  1996    458  34.29  1:16.08  2:04.55    2:41.69   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
21  Klara Ohlson  1997    453  35.61  1:16.42  2:06.17    2:42.24   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
22  Sofie Palm  1996    447  33.50  1:14.59  2:03.84    2:42.94   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
23  Irma Klipic  1996    430  38.98  1:19.01  2:06.71    2:45.03   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
24  Mathilda Emilsson  1997    411  35.40  1:18.23  2:07.03    2:47.55   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
25  Sofie Jaensson  1997    408  37.83  1:21.16  2:09.78    2:47.94   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
26  Karin Åström  1997    377  36.53  1:19.06  2:12.01    2:52.48   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
27  Vilma Adolfsson  1997    377  39.09  1:24.87  2:13.14    2:52.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
28  Ronja Isaksson  1997    363  34.97  1:22.72  2:12.77    2:54.72   
  Motala Simsällskap                   
                     
29  Linnea Sterner  1996    345  37.27  1:25.37  2:17.89    2:57.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Märta Westberg  1996              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Johanna Skoglund  1996              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Grimberg  1998  14  598  27.24  58.26  1:28.95    1:57.97   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Hugo Rydberg  1998  11  566  27.74  59.19  1:29.81    2:00.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Victor Johansson  1998  10  532  28.22  59.59  1:31.26    2:02.67   
  Nässjö SLS                   
                     
Matthias Sandström-Karlsson  1998  485  28.94  1:01.25  1:34.39    2:06.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Nicklasson  1998  466  28.81  1:01.57  1:35.27    2:08.17   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Calle Lindroth  1998  451  28.37  1:01.02  1:35.45    2:09.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Tom Andersson  1998  403  30.42  1:04.04  1:39.73    2:14.54   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Jacob Olsson  1998  402  30.48  1:05.21  1:40.14    2:14.59   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Arvid Karlsson  1998  368  29.73  1:04.36  1:41.67    2:18.68   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
10  Ademir Silic  1998  356  31.05  1:06.20  1:42.89    2:20.15   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
11  Daniel Engelson  1998  337  31.45  1:07.06  1:44.45    2:22.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Patrik Dennis  1998  313  31.69  1:09.38  1:48.30    2:26.36   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
13  Andreas Fransson  1998    308  33.10  1:10.09  1:48.75    2:27.19   
  Nässjö SLS                   
                     
14  Erik Bjärterot  1998    276  34.39  1:13.61  1:53.24    2:32.66   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
15  Erik Salomonsson  1998    243  33.92  1:14.00  1:57.25    2:39.22   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
16  Dylan Saleh  1998    204  38.03  1:21.81  2:06.27    2:48.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Wallberg  1999  14  554  30.20        1:02.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Antonia Prior  1999  11  535  30.15        1:02.85   
  Nässjö SLS                   
                     
Lovisa Lampi  1999  10  505  31.04        1:04.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Lova Andersson  2000  486  30.39        1:04.89   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
Kajsa Bengtsson  1999  482  30.75        1:05.08   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Sara Thunholm  1999  464  31.59        1:05.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ellen Lindeby  1999  463  31.71        1:05.96   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Hanna Eriksson  1999  443  31.55        1:06.91   
  Nässjö SLS                   
                     
Emma Roos  1999  443  31.82        1:06.93   
  Nässjö SLS                   
                     
10  Johanna Gunnarsson  1999  442  31.21        1:06.97   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Elin Ristl  1999  441  31.86        1:07.04   
  Nässjö SLS                   
                     
12  Alma Fransson  1999  433  32.35        1:07.40   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Elise Gidlöf  1999    431  32.12        1:07.54   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Erika Åkesson  2000    430  32.52        1:07.56   
  Nässjö SLS                   
                     
15  Linnéa Sjödahl  2000    403  32.44        1:09.06   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
16  Sandra Lange  1999    397  33.90        1:09.42   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
17  Ellen Carlsson  1999    388  32.73        1:09.92   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
18  Wilma Johansson  2001    383  34.26        1:10.23   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
19  Julia Landberg  1999    381  33.72        1:10.34   
  Växjö Simsällskap                   
                     
20  Angelica Stark  1999    380  33.95        1:10.45   
  Nässjö SLS                   
                     
21  Ella Lindroth  2001    379  33.46        1:10.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
22  Vendela Bergdahl  2000    379  33.22        1:10.51   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
23  Elin Ljunggren  2000    373  33.76        1:10.87   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
24  Agnes Ljunggren  1999    371  33.79        1:11.00   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
25  Josefine Härdelin  2001    370  34.21        1:11.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
26  Jennifer Gustafsson  1999    367  33.33        1:11.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
27  Emmy Jämtin  2000    365  34.65        1:11.38   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
28  Felicia Smedbäck  2000    358  33.85        1:11.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
29  Liv Widqvist  1999    353  34.63        1:12.21   
  Växjö Simsällskap                   
                     
30  Emilia Prior  2001    350  34.16        1:12.41   
  Nässjö SLS                   
                     
31  Alice Arberg  2000    347  35.41        1:12.61   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
32  Agnes Arberg  2001    346  34.77        1:12.66   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
33  Moa Nilsson  2000    345  34.00        1:12.75   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
34  Kim Torkelsson  1999    340  34.28        1:13.12   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
35  Lisa Palmqvist  2000    330  35.49        1:13.79   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
36  Frida Ljungberg  2000    330  34.94        1:13.85   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
37  Anna Sjölund  2000    326  35.37        1:14.10   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
38  Filippa Simonsson  2000    319  35.99        1:14.62   
  Motala Simsällskap                   
                     
39  Madeleine Karlsson  2000    314  35.95        1:15.01   
  Motala Simsällskap                   
                     
Malin Homman  1999              DSQ   
  Växjö Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Jonsson  1999  14  414  31.93        1:05.69   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Adam Koponen  1999  11  403  32.47        1:06.27   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Sebastian Runqvist  1999  10  335  34.14        1:10.46   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Jakob Henningsson  1999  326  34.67        1:11.12   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Albert Askmalm  2000  324  34.24        1:11.25   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Mattias Grynning  1999  287  36.03        1:14.21   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Oliver Bodin  1999  285  35.93        1:14.38   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Jonathan Myrlander  2000  279  36.04        1:14.91   
  Nässjö SLS                   
                     
Viktor Svan  2000  267  36.43        1:15.99   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
10  Alexander Löfqvist  1999  260  37.95        1:16.72   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
11  Erik Ohlsén  2000  258  36.55        1:16.84   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
12  Gustav Henell  1999  255  37.36        1:17.17   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Johan Bergwall  1999    254  38.21        1:17.32   
  Växjö Simsällskap                   
                     
14  Anton Steindl  2000    248  37.94        1:17.89   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
15  Ishak Sabic  1999    245  38.80        1:18.22   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
16  Oliver Tykesson  2000    243  38.74        1:18.45   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
17  David Kurilenko  1999    239  37.86        1:18.91   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
18  Tim Lärkfeldt  2000    236  38.70        1:19.25   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
19  Alexander Klingspor  1999    227  38.49        1:20.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
20  Alexander Granberg  1999    225  38.85        1:20.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
21  Carl Friberg  2000    224  39.10        1:20.53   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
22  Garri Svensson  2000    219  38.78        1:21.22   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
23  Marcus Holmquist  2000    218  39.36        1:21.34   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
24  Oskar Hegmegi  2001    218  38.63        1:21.35   
  Nässjö SLS                   
                     
25  Max Engström  2001    215  39.74        1:21.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
26  Robin Pettersson  2000    210  40.00        1:22.40   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
27  Victor Castenson  2000    198  41.31        1:23.91   
  Nässjö SLS                   
                     
28  Svante Linnér  2000    179  42.46        1:26.82   
  Motala Simsällskap                   
                     
29  David Tallinger  1999    173  43.20        1:27.87   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS                   
                     
30  Jesper Danielsson  2000    167  42.19        1:28.92   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
31  Marcus Vilhelmsson  2000    166  43.77        1:29.09   
  Nässjö SLS                   
                     
32  Oleg Serdjukov  1999    159  43.55        1:30.36   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tilda Lindgren  1997  14  621  36.58  1:16.34  1:57.23    2:37.73   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Alma Thormalm  1996  11  573  35.89  1:16.35  1:58.89    2:42.05   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Stina Victoria Nordberg  1996  10  551  36.77  1:18.85  2:01.44    2:44.16   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Therese Wetterlund  1996  522  37.30  1:19.51  2:02.82    2:47.17   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Emelie Gidlöf  1997  492  37.27  1:20.24  2:05.27    2:50.45   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Linnea Magnusson  1996  448  39.29  1:23.59  2:09.69    2:55.86   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Isabell Heiding  1996  443  38.57  1:23.18  2:09.25    2:56.54   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Elvira Davidsson  1996  412  40.00  1:26.55  2:13.76    3:00.91   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Victoria Frantz  1997  393  41.96  1:28.93  2:16.90    3:03.64   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
10  Märta Westberg  1996  349  42.70  1:31.45  2:21.52    3:11.16   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
11  Ronja Isaksson  1997  328  42.74  1:32.22  2:23.86    3:15.16   
  Motala Simsällskap                   
                     
12  Vilma Adolfsson  1997  319  44.89  1:37.35  2:27.79    3:16.94   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Johansson  1997              DSQ   
  Nässjö SLS                   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Forndal  1997  14  654  27.30  56.13  1:25.40    1:54.46   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Rasmus Nieminen  1997  11  624  26.71  56.28  1:26.59    1:56.26   
  Motala Simsällskap                   
                     
Carl Norlander  1997  10  622  27.55  57.21  1:27.27    1:56.41   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Markus Malm  1997  581  28.02  57.07  1:27.58    1:59.10   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Alexander Frost  1997  528  28.17  59.88  1:32.53    2:02.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Oskar Johnsson  1996  500  28.87  1:00.55  1:32.74    2:05.23   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Gustaf Mild  1997  496  28.49  59.71  1:32.53    2:05.52   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Hugo Wiman  1997  496  28.97  1:00.73  1:33.89    2:05.52   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Jakob Clemedtson  1996  495  28.40  1:00.24  1:33.28    2:05.60   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
10  Daniel Olsson  1996  474  28.04  1:00.05  1:33.33    2:07.47   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  David Josefsson  1997  462  30.12  1:02.55  1:35.51    2:08.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Axel Podéus  1997  456  30.27  1:03.70  1:37.25    2:09.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Robin Fröstberg  1996    455  29.28  1:02.79  1:36.18    2:09.22   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
14  Alfred Roos  1996    451  29.17  1:02.28  1:35.72    2:09.60   
  Nässjö SLS                   
                     
15  Anton Karlsson  1997    445  29.96  1:03.28  1:36.97    2:10.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
16  Samuel Anderzon  1996    426  30.76  1:04.53  1:38.66    2:12.03   
  Växjö Simsällskap                   
                     
17  Kristoffer Loo  1997    424  30.49  1:04.00  1:38.41    2:12.27   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
18  Alexander Lundgren  1997    402  30.35  1:04.64  1:40.11    2:14.63   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
19  William Myrlander  1997    391  30.50  1:05.23  1:40.74    2:15.93   
  Nässjö SLS                   
                     
20  Sean Jentz  1996    336  31.66  1:07.44  1:45.65    2:22.91   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
21  Markus Ribe  1997    253  33.28  1:13.81  1:56.80    2:37.07   
  Nässjö SLS                   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Miranda Arvidsson  1998  14  599  30.23        1:05.31   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Klara Thormalm  1998  11  575  30.67        1:06.21   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Elin Elm  1998  10  550  31.22        1:07.20   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Thilde Palmqvist  1998  501  32.24        1:09.33   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Issabella Hong  1998  443  33.06        1:12.23   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Linnea Wranå  1998  412  33.66        1:14.01   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Jennifer Goding  1998  404  33.78        1:14.45   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ebba Nyman  1998  391  34.46        1:15.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Nilla Atzmannstorfer  1998  377  34.32        1:16.18   
  Nässjö SLS                   
                     
10  Erika Rönnbäck  1998  375  35.01        1:16.33   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Elin Steindl  1998  369  34.03        1:16.75   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
12  Alice Müllern  1998  360  35.44        1:17.41   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
13  Ebba Petersson  1998    343  36.25        1:18.62   
  Växjö Simsällskap                   
                     
14  Cajsa Ljunggren  1998    328  36.54        1:19.83   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
15  Andrea Vestgård  1998    288  38.20        1:23.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
16  Wilma Rönnäng  1998    287  38.39        1:23.45   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
17  Ebba Melin  1998    275  39.29        1:24.65   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
18  Maria Björnberg  1998    272  36.46        1:24.97   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Annie Johansson  1998              DSQ   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Klara Wiklundh  1998              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hampus Lovinge  1998  14  555  1:07.00  2:16.07  3:40.47    4:46.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Filip Grimberg  1998  11  529  1:08.49  2:23.08  3:46.84    4:51.27   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Hugo Rydberg  1998  10  526  1:07.36  2:23.74  3:47.18    4:51.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Victor Johansson  1998  465  1:08.06  2:30.63  3:58.34    5:04.02   
  Nässjö SLS                   
                     
Erik Nicklasson  1998  433  1:07.15  2:28.84  4:00.51    5:11.32   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Tom Andersson  1998  375  1:18.41  2:45.74  4:12.58    5:26.64   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Daniel Engelson  1998  304  1:16.99  2:43.88  4:27.22    5:50.28   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Erik Bjärterot  1998  273  1:24.59  2:54.26  4:42.58    6:03.03   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Patrik Dennis  1998  271  1:23.17  2:52.60  4:43.79    6:03.93   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
10  Andreas Fransson  1998  247  1:29.98  3:05.88  4:53.79    6:15.58   
  Nässjö SLS                   
                     
11  Dylan Saleh  1998  193  1:43.09  3:22.73  5:18.16    6:47.56   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Malin Homman  1999  14  468  32.99        1:10.88   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Ellen Lindeby  1999  11  461  33.51        1:11.27   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Sara Wallberg  1999  10  423  34.13        1:13.31   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Elise Gidlöf  1999  419  33.88        1:13.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Hanna Eriksson  1999  405  34.77        1:14.39   
  Nässjö SLS                   
                     
Sara Thunholm  1999  390  34.38        1:15.36   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Antonia Prior  1999  382  34.35        1:15.86   
  Nässjö SLS                   
                     
Lova Andersson  2000  380  34.21        1:15.99   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
Lovisa Lampi  1999  380  35.41        1:15.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
10  Johanna Gunnarsson  1999  366  35.67        1:16.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Liv Widqvist  1999  331  36.60        1:19.59   
  Växjö Simsällskap                   
                     
12  Josefine Härdelin  2001  319  36.52        1:20.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Agnes Arberg  2001    303  39.87        1:21.94   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Angelica Stark  1999    303  36.89        1:21.99   
  Nässjö SLS                   
                     
15  Alma Fransson  1999    298  37.43        1:22.41   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Elsa Sellmo  2000    285  37.45        1:23.65   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
17  Sandra Lange  1999    271  38.27        1:25.05   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
18  Agnes Ljunggren  1999    270  38.31        1:25.18   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
19  Wilma Johansson  2001    265  40.24        1:25.71   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
20  Anna Sjölund  2000    264  37.74        1:25.86   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
21  Julia Landberg  1999    263  38.22        1:25.87   
  Växjö Simsällskap                   
                     
22  Frida Ljungberg  2000    262  38.67        1:26.07   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
23  Vendela Bergdahl  2000    247  37.60        1:27.75   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
24  Linnéa Sjödahl  2000    241  38.55        1:28.42   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
25  Frida Enoksson  1999    238  40.61        1:28.81   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
26  Alice Arberg  2000    221  40.59        1:31.06   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
27  Lisa Palmqvist  2000    212  42.01        1:32.27   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
28  Madeleine Karlsson  2000    186  42.45        1:36.50   
  Motala Simsällskap                   
                     
Ellen Carlsson  1999              DNS   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Filippa Simonsson  2000              DSQ   
  Motala Simsällskap                   
                     
Jennifer Gustafsson  1999              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Kajsa Bengtsson  1999              DSQ   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Simon Linnér  1999  14  429  34.60        1:13.76   
  Motala Simsällskap                   
                     
Adam Koponen  1999  11  410  35.76        1:14.86   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Mattias Grynning  1999  10  340  38.27        1:19.67   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alexander Löfqvist  1999  332  37.54        1:20.33   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Anton Steindl  2000  318  38.47        1:21.47   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Oskar Löfsved  1999  308  39.18        1:22.33   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Sebastian Runqvist  1999  302  39.27        1:22.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Ohlsén  2000  279  39.43        1:25.13   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Daniel Jonsson  1999  275  40.37        1:25.50   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Marcus Vilhelmsson  2000  267  40.91        1:26.32   
  Nässjö SLS                   
                     
11  Gustav Henell  1999  263  41.54        1:26.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Alexander Granberg  1999  252  41.06        1:28.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Oliver Bodin  1999    241  41.83        1:29.35   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  David Kurilenko  1999    236  41.23        1:30.00   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
15  Albert Askmalm  2000    236  43.02        1:30.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  William Kerman  2001    235  42.97        1:30.16   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
17  Carl Friberg  2000    221  43.71        1:31.91   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
17  Marcus Holmquist  2000    221  42.76        1:31.91   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
19  Oliver Tykesson  2000    201  46.02        1:35.00   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
20  Viktor Svan  2000    199  44.89        1:35.26   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
21  Ishak Sabic  1999    196  45.99        1:35.74   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
22  Jonathan Myrlander  2000    185  46.11        1:37.63   
  Nässjö SLS                   
                     
23  Naevid Kiasat  2001    175  46.88        1:39.44   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
24  Svante Linnér  2000    173  47.24        1:39.74   
  Motala Simsällskap                   
                     
25  David Tallinger  1999    173  48.26        1:39.87   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS                   
                     
26  Victor Castenson  2000    166  47.75        1:41.24   
  Nässjö SLS                   
                     
27  Tim Lärkfeldt  2000    165  48.40        1:41.34   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
28  Gabriel Olastuen  1999    156  47.82        1:43.31   
  Växjö Simsällskap                   
                     
29  Simon Viksten  1999    149  49.50        1:45.01   
  Växjö Simsällskap                   
                     
30  Oleg Serdjukov  1999    146  48.82        1:45.61   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
31  Wilhelm Lindqvist  2000    135  50.20        1:48.31   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Garri Svensson  2000              DSQ   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 800m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  14  671  1:05.30  2:15.87  3:26.06  4:36.74  9:13.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        5:46.09  6:56.22  8:05.44       
                     
Sofia Henell  1997  11  628  1:06.76  2:18.17  3:29.67  4:41.17  9:25.69   
  Linköpings Allmänna SS        5:52.87  7:04.11  8:15.66       
                     
Linnea Magnusson  1996  10  600  1:07.96  2:19.66  3:32.00  4:43.87  9:34.63   
  Linköpings Allmänna SS        5:55.51  7:08.34  8:22.06       
                     
Fanny Trollstad  1997  591  1:07.33  2:19.30  3:32.39  4:46.34  9:37.33   
  Värnamo Simsällskap        5:59.93  7:13.08  8:26.84       
                     
Johanna Johnsson  1997  590  1:07.49  2:19.33  3:31.50  4:43.91  9:37.79   
  Älmhults Simsällskap        5:57.86  7:11.90  8:26.55       
                     
Daniela Kindstrand  1997  555  1:06.90  2:19.89  3:34.25  4:49.49  9:49.47   
  Linköpings Allmänna SS        6:04.84  7:20.15  8:35.52       
                     
Hanna Klipic  1996  533  1:08.11  2:21.62  3:36.60  4:52.20  9:57.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        6:08.71  7:25.63  8:41.47       
                     
Erika Settland  1996  513  1:10.56  2:26.74  3:44.26  5:01.83  10:05.33   
  Linköpings Allmänna SS        6:18.99  7:35.77  8:52.29       
                     
Malin Johansson  1996  495  1:10.32  2:27.19  3:44.98  5:02.97  10:12.49   
  Kalmar Simsällskap        6:20.84  7:36.87  8:54.87       
                     
10  Emelie Gidlöf  1997  492  1:09.60  2:26.19  3:44.48  5:02.39  10:13.67   
  Linköpings Allmänna SS        6:20.72  7:39.79  8:57.41       
                     
11  Vilma Adolfsson  1997  345  1:20.11  2:48.95  4:18.36  5:47.93  11:31.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        7:16.44  8:43.95  10:10.30       
                     
12  Ruth Ljunggren  1996  326  1:19.55  2:47.16  4:17.04  5:46.98  11:43.99   
  Hvetlanda Simsällskap        7:17.08  8:48.78  10:18.73       
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Norlander  1997  14  545  29.34        59.91   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Marcus Forsgren  1996  11  539  28.78        1:00.13   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Daniel Forndal  1997  10  496  30.65        1:01.82   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Oskar Gannholm-Johansson  1996  495  29.75        1:01.87   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Rasmus Nieminen  1997  493  30.31        1:01.94   
  Motala Simsällskap                   
                     
Mattias Evaldsson  1997  480  30.11        1:02.50   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
David Larsson  1996  462  30.95        1:03.30   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Daniel Olsson  1996  456  30.56        1:03.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Marcus Ottosson  1997  453  31.17        1:03.72   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Henry Kerman  1997  426  31.07        1:05.02   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
11  Markus Malm  1997  411  31.05        1:05.81   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
12  Kristoffer Loo  1997  385  32.98        1:07.26   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
13  Anton Karlsson  1997    377  33.33        1:07.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Oskar Renåker  1996    377  32.93        1:07.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  William Myrlander  1997    376  32.25        1:07.79   
  Nässjö SLS                   
                     
16  Oscar Sjöblad  1997    372  32.24        1:08.05   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
17  Axel Podéus  1997    370  33.83        1:08.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Muhamed Halilic  1997    357  32.60        1:08.98   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Markus Ribe  1997    213  38.41        1:22.01   
  Nässjö SLS                   
                     
 
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Lass Damer Lag 1 [1998]  1998  28  539          4:40.16   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Lovisa Lampi  1999      33.98  1:10.83      1:10.83   
  Alma Fransson  1999      36.89  1:20.08      2:30.91   
  Elin Elm  1998      30.98  1:07.36      3:38.27   
  Emma Magnusson  1998      29.07  1:01.89      4:40.16   
                     
Hvetlanda Damer [2002]  2002  22  505          4:46.19   
  Hvetlanda Simsällskap                   
  Agnes Ljunggren  1999      37.87  1:18.09      1:18.09   
  Elin Steindl  1998      36.99  1:19.45      2:37.54   
  Klara Thormalm  1998      29.10  1:05.82      3:43.36   
  Thilde Palmqvist  1998      29.03  1:02.83      4:46.19   
                     
Nässjö SLS Damer Lag 1  1998  20  432          5:01.59   
  Nässjö SLS                   
  Erika Åkesson  2000      34.47  1:14.01      1:14.01   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      41.21  1:28.83      2:42.84   
  Hanna Eriksson  1999      33.77  1:15.96      3:58.80   
  Antonia Prior  1999      30.08  1:02.79      5:01.59   
                     
Nkk Damer [1998]  1998  18  421          5:04.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Sara Thunholm  1999      35.10  1:14.29      1:14.29   
  Ebba Nyman  1998      38.86  1:25.30      2:39.59   
  Jennifer Goding  1998      33.24  1:13.53      3:53.12   
  Josefine Härdelin  2001      33.24  1:10.95      5:04.07   
                     
Lass Damer Lag 2[1998]  1998  16  401          5:09.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Erika Rönnbäck  1998      37.65  1:18.66      1:18.66   
  Klara Wiklundh  1998      40.43  1:27.14      2:45.80   
  Elise Gidlöf  1999      35.31  1:17.55      4:03.35   
  Johanna Gunnarsson  1999      30.80  1:05.92      5:09.27   
                     
Växjö SS Damer [1998]  1998  14  383          5:14.05   
  Växjö Simsällskap                   
  Fanny Elingfors  1998      37.41  1:16.79      1:16.79   
  Ebba Petersson  1998      40.76  1:27.32      2:44.11   
  Liv Widqvist  1999      36.21  1:20.17      4:04.28   
  Julia Landberg  1999      32.93  1:09.77      5:14.05   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 2  1998  12  344          5:25.33   
  Kalmar Simsällskap                   
  Emmy Jämtin  2000      39.23  1:21.26      1:21.26   
  Cajsa Ljunggren  1998      39.82  1:25.88      2:47.14   
  Anna Sjölund  2000      36.65  1:27.26      4:14.40   
  Frida Ljungberg  2000      32.21  1:10.93      5:25.33   
                     
Nässjö SLS Lag 2  1999  10  331          5:29.60   
  Nässjö SLS                   
  Emma Roos  1999      40.43  1:23.11      1:23.11   
  Elin Ristl  1999      42.02  1:29.68      2:52.79   
  Angelica Stark  1999      37.06  1:24.21      4:17.00   
  Emilia Prior  2001      33.85  1:12.60      5:29.60   
                     
Hultsfred Damer [1998]  1998  322          5:32.74   
  Hultsfreds Simsällskap                   
  Moa Nilsson  2000      41.11  1:25.35      1:25.35   
  Emma Juneskog  1998      40.93  1:28.56      2:53.91   
  Kim Torkelsson  1999      39.51  1:30.20      4:24.11   
  Ellen Carlsson  1999      32.00  1:08.63      5:32.74   
                     
10  Jönköping Damer [1998]  1998  314          5:35.43   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Alice Arberg  2000      41.14  1:26.59      1:26.59   
  Malin Jonsson  1998      41.93  1:30.81      2:57.40   
  Agnes Arberg  2001      40.68  1:26.20      4:23.60   
  Wilma Johansson  2001      34.23  1:11.83      5:35.43   
                     
Lass Damer Lag 4 [1998]  1998              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Lass Damer Lag 5 [1998]  1998              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kalmar Sim Damer [1998]  1998              DSQ   
  Kalmar Simsällskap                   
  Linnea Wranå  1998      31.58  1:04.70      1:04.70   
                     
Lass Damer Lag 3 [1998]  1998              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Andrea Palm  2000      42.52  1:27.74      1:27.74   
                     
 
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Nkk Herrar [1998]  1998  28  520          3:47.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Hampus Lovinge  1998      27.12  56.92      56.92   
  Calle Lindroth  1998      27.02  57.75      1:54.67   
  Hugo Rydberg  1998      26.48  55.95      2:50.62   
  Matthias Sandström-Karlsson  1998      27.30  57.37      3:47.99   
                     
Lass Herrar Lag 1 [1998]  1998  22  379          4:13.36   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Mattias Grynning  1999      30.28  1:03.07      1:03.07   
  Albert Askmalm  2000      29.58  1:02.22      2:05.29   
  Daniel Engelson  1998      30.43  1:05.11      3:10.40   
  Tom Andersson  1998      30.02  1:02.96      4:13.36   
                     
Jönköpings SS Lag 1  1998  20  331          4:25.03   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Ishak Sabic  1999      31.67  1:05.49      1:05.49   
  Oliver Bodin  1999      31.24  1:06.35      2:11.84   
  Tim Lärkfeldt  2000      32.25  1:07.03      3:18.87   
  Marcus Holmquist  2000      31.38  1:06.16      4:25.03   
                     
Nässjö SLS Herrar Lag 1  1998  18  326          4:26.22   
  Nässjö SLS                   
  Andreas Fransson  1998      31.19  1:07.30      1:07.30   
  Jonathan Myrlander  2000      32.16  1:08.59      2:15.89   
  Victor Castenson  2000      34.98  1:13.52      3:29.41   
  Victor Johansson  1998      26.82  56.81      4:26.22   
                     
Lass Herrar Lag 2 [1998]  1998  16  296          4:34.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Gustav Henell  1999      31.83  1:07.13      1:07.13   
  Toni Nikolic  1999      31.73  1:08.15      2:15.28   
  Oliver Tykesson  2000      33.29  1:09.76      3:25.04   
  Carl Friberg  2000      33.23  1:09.92      4:34.96   
                     
Lass Herrar Lag 3 [1998]  1998  14  210          5:08.35   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Naevid Kiasat  2001      34.32  1:14.12      1:14.12   
  Dylan Saleh  1998      37.06  1:19.44      2:33.56   
  Albin Staaf  2000      35.57  1:13.62      3:47.18   
  Wilhelm Lindqvist  2000      37.55  1:21.17      5:08.35   
                     
Växjö SS Herrar [1998]  1998              DNS   
  Växjö Simsällskap                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Jönköpings SS Lag 2  1998              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Erik Bjärterot  1998      33.17  1:10.15      1:10.15   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Forndal  1997  14  627  25.49        52.51   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Marcus Forsgren  1996  11  597  25.59        53.38   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Oskar Gannholm-Johansson  1996  10  596  25.52        53.41   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Carl Norlander  1997  567  26.34        54.30   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alexander Frost  1997  555  26.21        54.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rasmus Nieminen  1997  553  26.64        54.75   
  Motala Simsällskap                   
                     
Markus Malm  1997  551  26.22        54.83   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Oscar Sjöblad  1997  490  27.17        57.00   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Jakob Clemedtson  1996  481  27.64        57.34   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
10  Alfred Roos  1996  477  27.31        57.52   
  Nässjö SLS                   
                     
11  David Josefsson  1997  475  27.36        57.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Oskar Johnsson  1996  473  27.39        57.69   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Daniel Olsson  1996    462  27.33        58.15   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Hugo Wiman  1997    453  28.26        58.50   
  Växjö Simsällskap                   
                     
15  Kristoffer Loo  1997    447  28.31        58.79   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
16  Mattias Evaldsson  1997    442  27.89        58.99   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
17  Alexander Lundgren  1997    432  28.29        59.47   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
18  Axel Podéus  1997    426  28.84        59.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Muhamed Halilic  1997    396  28.63        1:01.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
20  Samuel Anderzon  1996    385  29.80        1:01.78   
  Växjö Simsällskap                   
                     
21  Sean Jentz  1996    313  31.61        1:06.22   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
22  Markus Ribe  1997    290  31.85        1:07.91   
  Nässjö SLS                   
                     
23  Milan Sava  1997    244  33.38        1:11.96   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  14  669  1:04.15  2:13.38  3:21.32    4:28.54   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Elin Podéus  1997  11  661  1:05.15  2:14.96  3:21.88    4:29.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Johanna Pettersson  1996  10  661  1:04.28  2:13.43  3:21.84    4:29.66   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Fanny Trollstad  1997  610  1:04.17  2:15.32  3:26.96    4:37.05   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Linnea Magnusson  1996  608  1:05.78  2:15.92  3:26.53    4:37.29   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sofia Henell  1997  599  1:05.75  2:16.59  3:28.31    4:38.68   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Emelia Karlsson  1997  570  1:07.53  2:19.27  3:31.90    4:43.27   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Daniela Kindstrand  1997  570  1:07.37  2:20.30  3:33.43    4:43.33   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Johanna Johnsson  1997  544  1:06.50  2:19.01  3:33.78    4:47.70   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
10  Erika Settland  1996  521  1:06.85  2:21.11  3:37.42    4:52.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Isabell Heiding  1996  517  1:08.06  2:22.99  3:38.85    4:52.63   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
12  Emelie Gidlöf  1997  504  1:08.03  2:24.13  3:40.48    4:55.10   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Klara Ohlson  1997    501  1:07.93  2:23.49  3:40.53    4:55.74   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
14  Malin Johansson  1996    468  1:10.11  2:27.37  3:45.35    5:02.59   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
15  Elvira Davidsson  1996    441  1:10.92  2:29.49  3:48.83    5:08.58   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
16  Sofie Jaensson  1997    413  1:14.41  2:35.36  3:56.23    5:15.35   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
17  Vilma Adolfsson  1997    328  1:20.46  2:50.11  4:19.08    5:40.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Ruth Ljunggren  1996    325  1:20.18  2:48.34  4:16.05    5:41.84   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
 
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hampus Lovinge  1998  14  543  28.66  1:01.34  1:41.80    2:14.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Filip Grimberg  1998  11  526  29.71  1:04.92  1:44.97    2:16.34   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Hugo Rydberg  1998  10  514  29.37  1:05.51  1:45.98    2:17.38   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Victor Johansson  1998  470  29.61  1:07.43  1:50.34    2:21.56   
  Nässjö SLS                   
                     
Erik Nicklasson  1998  441  30.05  1:08.20  1:51.88    2:24.60   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Jacob Olsson  1998  434  32.19  1:09.45  1:51.82    2:25.42   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Calle Lindroth  1998  397  31.66  1:12.71  1:55.86    2:29.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Tom Andersson  1998  354  35.58  1:18.38  1:59.76    2:35.64   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Ademir Silic  1998  322  31.13  1:15.92  2:02.90    2:40.67   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
10  Daniel Engelson  1998  322  34.74  1:15.46  2:02.13    2:40.68   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Patrik Dennis  1998  270  36.05  1:18.27  2:12.22    2:50.22   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
12  Erik Bjärterot  1998  259  36.40  1:19.78  2:13.27    2:52.67   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
13  Andreas Fransson  1998    243  36.98  1:22.77  2:17.01    2:56.52   
  Nässjö SLS                   
                     
14  Dylan Saleh  1998    195  44.80  1:32.58  2:27.45    3:09.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Erik Salomonsson  1998              DSQ   
  Ljungby Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Miranda Arvidsson  1998  14  694  31.80  1:05.04  1:40.06    2:15.57   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Linnea Wranå  1998  11  627  32.52  1:07.52  1:43.93    2:20.25   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Klara Thormalm  1998  10  543  32.76  1:10.94  1:50.03    2:27.14   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Issabella Hong  1998  526  34.49  1:11.76  1:50.36    2:28.70   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Emma Magnusson  1998  460  35.83  1:15.52  1:56.15    2:35.47   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Elin Elm  1998  444  35.95  1:15.71  1:57.16    2:37.30   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Fanny Elingfors  1998  432  37.41  1:17.38  1:57.97    2:38.72   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Thilde Palmqvist  1998  411  35.70  1:15.44  1:57.70    2:41.38   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Ebba Nyman  1998  399  37.30  1:18.85  2:01.49    2:43.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Alice Müllern  1998  372  38.97  1:21.23  2:04.50    2:46.93   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
11  Nilla Atzmannstorfer  1998  350  39.55  1:22.46  2:07.26    2:50.26   
  Nässjö SLS                   
                     
12  Erika Rönnbäck  1998  349  38.88  1:21.67  2:06.33    2:50.45   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Andrea Vestgård  1998    334  40.38  1:24.47  2:09.63    2:52.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Emma Axelsson  1998    284  42.99  1:29.58  2:17.30    3:02.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Klara Wiklundh  1998    275  42.93  1:29.76  2:17.40    3:04.53   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Henry Kerman  1997  14  511  32.78        1:09.58   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Alexander Bogesten  1997  11  505  32.94        1:09.84   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Robin Fröstberg  1996  10  474  33.38        1:11.30   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
David Larsson  1996  471  33.68        1:11.47   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Alfred Roos  1996  445  34.12        1:12.82   
  Nässjö SLS                   
                     
Gustaf Mild  1997  427  1:30.88        1:13.85   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Oskar Johnsson  1996  417  34.68        1:14.44   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
William Myrlander  1997  403  34.70        1:15.26   
  Nässjö SLS                   
                     
Muhamed Halilic  1997  391  34.82        1:16.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Edwin Ekberg  1997  331  36.83        1:20.38   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
11  Alexander Lundgren  1997  321  37.93        1:21.22   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
12  Sean Jentz  1996  240  41.70        1:29.48   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
13  Milan Sava  1997    229  42.22        1:30.88   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
 
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Pettersson  1996  14  624  33.38  1:08.74  1:44.81    2:20.44   
  Värnamo Simsällskap